Komiksy dla dzieci możemy w szybki sposób tworzyć ze zdjęć. W tym celu możemy wykorzystać prosty w obsłudze program ToonyTool. Nie wymaga on rejestracji ani logowania. Do wykorzystania mamy różne tła, postacie, dymki i napisy, które wybieramy z przesuwanej taśmy w odpowiednich zakładkach. Można też pobrać z dysku własne zdjęcia i kliparty. Gotowy obrazek można edytować stosując rozmaite filtry, czy dodając ramkę. Na koniec nasz komiks zapisujemy na komputerze lub pobieramy kod do wklejenia na stronę. Możemy też od razu przesłać obrazek do mediów społecznościowych.
Oczywiście komiks dla dzieci nie oznacza, że nasi uczniowie nie mogą go tworzyć samodzielnie. Wręcz przeciwnie! Poza tym możemy kreować poszczególne obrazki na tablicy interaktywnej w klasie.
Komiksy dla dzieci krok po kroku
Zaczynamy od wybrania tła. Możemy skorzystać z gotowej propozycji lub wybrać własne zdjęcie zapisane na naszym komputerze.
Następnie wybieramy postacie rysunkowe, które będą umieszczone na zdjęciu (tu również możemy korzystać ze swoich propozycji).
Kolejny krok to wybranie kształtu dymka do wpisania tekstu. Klikamy dwukrotnie w dymek i możemy zacząć tworzyć konwersację w naszym komiksie dla dzieci.
Wpisując tekst (1) możemy wybrać czcionkę (2), rozmieszczenie tekstu (3), pogrubienie, podkreślenie czy kursywę (4) oraz kolor tekstu (5).
Teraz możemy wysłać obrazek mailem, wydrukować, zapisać na swoim komputerze, przesłać do mediów społecznościowych lub edytować.
Na czym polega edycja naszego obrazka do komiksu dla dzieci? Możemy np. zmienić rozmiar zdjęcia, poprawić kolory, użyć filtrów, zmienić na czarno-białe, dodać ramkę czy zmienić zdjęcie w rysunek.
W ten sposób możemy kreować nowe obrazki naszego komiksu dla dzieci zapisując je kolejno na komputerze. Następnie tworzymy pokaz slajdów i komiks gotowy. Możemy też pobrać kody do wklejenia na stronę internetową lub do umieszczenia w mediach społecznościowych.
Do komiksów dla dzieci warto wykorzystać własne zdjęcia z życia klasy czy szkoły.
Program ToonyTool jest bezpłatny, w związku z tym na zdjęciach w lewym rogu odnajdziemy logo programu. Jest ono jednak na tyle dyskretne, że nie przeszkadza w odbiorze komiksu.
Zachęcam do tworzenia z dziećmi komiksów ze zdjęć. To naprawdę świetna zabawa, a przy tym w przyjemny sposób namawiamy do wymyślania własnych historii.
Takie komiksy możemy potem potraktować jako klatki naszego filmu wideo, który możesz przygotować w Movavi >> Jak nagrać ekran oraz edytować filmy w Movavi?
Pozdrawiam
Anna Albrecht
bardzo fajny pomysł;)
Fantastyczny pomysł! Nigdy nie słyszałam o ten aplikacji, to jest świetny sposób na stworzenie pamiątki z wakacji.
Rzeczywiście. Można nad tym popracować. Dziękuję za kolejna inspirację. 🙂
Fantastyczny pomysł. Niedługo wracam do pracy i z pewnością skorzystam z Twojej inspiracji, a i w domu córki się ucieszą ze wspólnego tworzenia komiksów.
Tak naprawdę, to w domu może się nawet lepiej sprawdzić. 🙂
Nie znałam tego narzędzia, wielkie dzięki! Nie jestem nauczycielką, ale chętnie stworzę coś dla Synka 😀
Program jest świetny również do tworzenia komiksów w domu. Dzieciom bardzo się spodobał.
Wow! Nie wiedziałam, że taki efekt można osiągnąć w tak łatwy sposób! Z przyjemnością wypróbuję! 🙂
Mnie również ten program od razu oczarował. Nie trzeba się logować, więc śmiało można polecić dzieciom i nie tylko. 😉
o, a to coś nowego 😀 ekstra – ostatnio myślałam o czymś w tym guście co prawda nie pod kątem dzieci ale dorosłych. Wiec dla mnie tekst na czasie 😀
Myślę, że wiele osób może dopasować ten program do swoich potrzeb.
Cieszę się, że się przyda. Ja myślę, przez pryzmat swojej pracy, więc od razu zastanawiam się, czy mogę taki program wykorzystać na zajęciach z uczniami. 🙂
Świetny program nie znałam go, a przyda mi się do warsztatów czytelniczych. Dziękuję!
/Pozdrawiam,
Szufladopółka
Oooo! Bardzo fajne narzędzie 🙂 I co najważniejsze – są w nim polskie „ogonki” 🙂
Też mnie to ucieszyło. 🙂
super. Zapisuję.:)
Ekstra, pierwszy raz słyszę o tym programie 😀
Fajny do wykorzystania nie tylko dla dzieci. 😀
Pierwszy raz słyszę o tym programie! Pamiętam, jak we wczesnych latach 2000 była taka gra ze smerfami, w której można było tworzyć komiksy z bohaterami z tej właśnie bajki. Bardzo miło się przy niej spędzało czas.
Czasy się zmieniły, ale dzieci nadal lubią tworzyć komiksy. Przetestowałam. 🙂
Informacje przydadzą się, kiedy zdecyduję się nie tyle tworzenie komiksów, bo na to bym się nie pokusiła, ale na przygotowywanie kart okolicznościowych. 🙂
Bookendorfina
Myślę, że można użyć ten program również do postów na Fb.
Świetne, nie tylko dla małych dzieci! Bardzo mi się podoba ten pomysł i na pewno jakoś go dostosuję do moich licealistów 😀
Na pewno nie jest to program tylko dla młodszych dzieci. 🙂 Z licealistami może być nawet łatwiej. 🙂